Vyhledávání v katalogu

Zadejte hledané slovo:



 

Přejít přímo do katalogu
Zobrazit novinky

Čtenářské konto

Číslo průkazky:

PIN ( RRMMDD):

Přejít na přihlášení přímo do katalogu

On-line katalog, čtenářské konto

I v naší obci bychom rádi zpřístupnili občanům knihovnu s modernějšími službami, příjemným prostředím, které budete rádi navštěvovat a především možností vyhledávat v elektronickém katalogu kdekoliv v počítači, což dle zkušeností vítají především dojíždějící studenti a pracující.

Na rok 2016 připravujeme zahájení automatizace naší knihovny - po dokončení vkládání všech knih do počítače se již budete moci seznámit s nabídkou knih z naší knihovny v elektronickém katalogu.

Registrovaní uživatelé knihovny si budou moci po spuštění automatizovaného půjčování prostřednictvím čtenářského konta žádané knihy rezervovat a uskutečněné výpůjčky prodlužovat.

Během podzimu 2015 jsme připravili žádost o dotaci na zajištění finančních prostředků, zahájíme přípravy na zahájení automatizace knihovny a především zpracování veškerého knihovního fondu v počítači.

        

Přehled knihoven okresu Liberec, které jsou zapojeny do regionálního knihovního systému v Krajské vědecké knihovně v Liberci a již výše uvedené možnosti elektronického katalogu svým čtenářům nabízí.

Kliknutím na vybranou knihovnu si už můžete vyzkoušet možnosti on-line katalogu Clavius REKS.

Katalogy knihoven REgionálního Knihovního Systému :
Bílá, Bílý Kostel, Bílý Potok, Cetenov, Černousy, Dětřichov, Dlouhý Most, Dolní Řasnice, Druzcov, Habartice, Heřmanice, Horní Řasnice, Chotyně, Janův Důl, Jindřichovice, Kobyly, Krásný Les, Křižany, Kunratice, Lažany, Libverda, Oldřichov v Hájích, Osečná, Osečná - dětské, Paceřice, Pěnčín, Pertoltice, Petrašovice, Proseč, Přibyslavice, Příšovice, Radimovice, Rozstání, Rynoltice, Soběslavice, Stráž nad Nisou, Světlá pod Ještědem, Svijanský Újezd, Svijany, Višňová, Vítkov, Vlastibořice, Vlčetín, Všelibice

 

Základní pravidla pro práci s on-line katalogem

Využijte formulář výše nebo hledejte přímo v on-line katalogu.

  1. Při vyhledávání podle autora zadejte příjmení, jméno. Pokud neznáte křestní jméno autora, stačí uvést příjmení. U jmen zahraničních autorek používejte tvar bez přípony -ová. Jméno i příjmení lze zadávat i s malými počátečními písmeny. Chcete-li využít slovník autorů, klikněte na odkaz Autor.
  2. Při vyhledávání podle názvu stačí zadat začátek názvu hledaného titulu (např. první dvě slova).
  3. Při vyhledávání podle klíčového slova vpište výraz, který tematicky charakterizuje obsah hledané knihy, např.: vesmír, životopisy, kočky, atd. Pomoci vám může opět seznam klíčových slov. Získáte ho kliknutím na odkaz Klíčové slovo.
  4. Po stisknutí tlačítka Hledej se objeví seznam titulů. Po kliknutí na název vybraného titulu se objeví katalogizační lístek a tabulka s příslušnými údaji o dokumentu a možnosti půjčení. Pokud je kniha půjčena, můžete si ji rezervovat pomocí tlačítka Rezervuj. V kolonce Číslo průkazky vyplňte číslo uvedené na čárovém kódu vaší průkazky, do kolonky PIN napište datum narození podle vzoru RRMMDD (např. 7. září 1952 = 520907). Stiskem tlačítka Odešli se rezervace potvrdí.

Základní pravidla pro práci se čtenářským kontem

  1. Použijte formulář výše nebo si otevřete přímo konto čtenáře.
  2. Po otevření samostatného okna vyplníte číslo průkazky a PIN ve tvaru RRMMDD (rok - měsíc - den narození, např.: (např. 7. září 1952 = 520907).
  3. Stiskem tlačítka "Odešli" budete přesměrováni do vašeho čtenářského konta.
  4. Prostřednictvím tohoto konta si můžete kontrolovat stav vašich výpůjček, popř. výpůjčku knihy prodloužit. Naleznete zde i seznam rezervací, máte-li nějaké, datum vaší poslední návštěvy i termín, do kterého byste měli zapůjčené knihy vrátit.
  5. Odchod ze čtenářského konta se realizuje tlačítkem "Odhlásit".